Spirituele dating community Netsamen

Leden login

Ik ben mijn logingegevens vergeten

E-mail adres
Home » Magazine » Archief » Muziekrecensies
Door Aat Lambèrt de Kwant, magazine april 2012

Easter Oratorio, BWV 249 Organ Concerto, after BWV 35 & 156 - Johann Sebastian Bach

Kommt eilet und laufet, ihr flüchtigen Füße (BWV 249) (Paasoratorium; Osteroratorium) is een van de vele werken van Johann Sebastian Bach geschreven voor Paaszondag en door hem 'oratorium' genoemd. Naast dit werk werden twee andere composities door Bach met oratorium aangeduid: het Weihnachtsoratorium (BWV 248) en het Himmelfahrtsoratorium (BWV 11). Het werk werd in zijn huidige vorm waarschijnlijk voor het eerst uitgevoerd op Paaszondag in 1735 in plaats van de voor die zondag gebruikelijke paascantate. In stijl, lengte en instrumentatie vertoont het werk overeenkomsten met Bachs wereldlijke cantates.

Het Orkest van de achttiende eeuw en Cappella Amsterdam hebben met hun dirigenten Frans Brüggen en Daniel Reuss een wel heel fraaie en overtuigende Paas-cd opgenomen. Vanuit het Muziekgebouw aan ’t IJ (Amsterdam) en Vredenburg Leidsche Rijn (Utrecht) voerden ze live het Paasoratorium van Johann Sebastian Bach, BWV 249 uit. Het is een compositie waarin ook de orkestmusici een solistische rol spelen. Het feestelijke openingsdeel heeft de vorm van een concerto con molti stromenti, een concert voor vele instrumenten.

Het Paasoratorium wordt vooraf gegaan door een bijzonder orgelconcert dat is samengesteld uit de instrumentale delen uit cantates BWV 35 en 156. Pieter-Jan Belder speelt de solopartij.

Dezer dagen nog eens geluisterd naar dit Oster-oratorium in de uitvoering van Collegium Gent onder Philippe Herreweghe. Het is goed om nu en dan ook weer eens naar recenter opnames te luisteren.

Ik ga ook na Pasen naar luisteren naar deze in feite tijdloze muziek.

Johann Sebastian Bach - Easter Oratorio , BWV 249 Organ Concerto, after BWV 35 & 156
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss / Orchestra of the Eighteenth Century o.l.v. Frans Brüggen
Glossa 921115/EAN 842456221115 / 122 581 VKZ

∞∞∞

Meer op netsamen over:

muziek ~ Spirituele Agenda:
Deva Premal & Miten met Manose in concert (10 juni 2013, Flevoland)

muziek ~ Spirituele Agenda:
Papillon Reizen op het Afrikafestival ( 6 juli 2013)

klassieke muziek ~ Muziekrecensies:
Ontroerende Trauermusik van Johan Ludwig Bach

klassieke muziek ~ Muziekrecensies:
Simone Dinnerstein schittert in Bach

klassieke muziek ~ Muziekrecensies:
Missa ecco si beato giorno

klassieke muziek ~ Prikbord:
Johann Sebastian Bach: Muzikale fractals

klassieke muziek ~ Muziekrecensies:
Geistliches Chorwerk

klassieke muziek ~ Muziekrecensies:
Fantasy - A night at the opera

klassieke muziek ~ Muziekrecensies:
Lumières - La Musique du XVIII siècle

klassieke muziek ~ Prikbord:
Wandelen, Fietsen, concert etc..etc..

klassieke muziek ~ Prikbord:
Mozart: de meester van de melancholie

Voor jou uitgelicht:

muziek ~ Spirituele Agenda
Krishna Das in Concert
st living satsang
Amsterdam, Noord-holland
2 juli 2013

Krishna Das first travelled to India in 1970 where he met his guru Neem Karoli Baba (Maharaji).
Through Maharaji, he was introduced to the devotional practice of kirtan, an ancient method of heart [...]

Lees verder

Terug naar boven
 
Gelijkgestemde netsamen partners